Лудогорец спечели с убедителното 3:0 гостуването си на Ференцварош в мач

...

Поредна лекция на Лудогорец! Орлите отмъстиха на Ференцварош, летят все по-високо в Европа

Лудогорец завоюва с убедителното 3:0 гостуването си на Ференцварош в мач от група " H " на Лига Европа.

" Орлите " стартираха впечатляващо в групата, побеждавайки с 5:1 ЦСКА (Москва) и довечера ще търсят реванш против унгарския гранд за  отпадането в квалификациите на Шампионската лига през юли

Джоди Лукоки откри резултата довечера още преди да е минала минута игра, след което на два пъти прецизен беше Рафаел Форстър.

За гостуването в Будапеща треньорът на българския първенец Станислав Генчев не можеше да разчита на контузените Ренан и Якуб Швиерчок. Вратата пази Пламен Илиев, а в отбрана пред него Антон Недялков, Рафаел Форстър, Драгош Григоре и Сисиньо. В халфовата линия бяха Абел Анисе и Стефан Баджи. Нападението поведе Клаудиу Кешерю, подпомаган от Марселиньо и по крилата от Джоди Лукоки и Вандерсон.

" Орлите " стартираха впечатляващо и поведоха в резултата още преди да е минала една минута. В 38-ата секунда Лукоки означи - 0:1. Антон Недялков центрира чудесно към бързоногото крило, който съумя да прати топката във вратата на унгарците, макар намесата на стража Денеш Дибус.

В 16-ата минута Кешерю пропусна да удвои, откакто му се откри отличен късмет. Малко по-късно Вандерсон и Анисе също пробваха да отбележат, само че без триумф.

Домакините също на няколко пъти затрудниха Пламен Илиев. Пропуски направиха Франк Боли и Токмак Нгуен.

В 40-ата минута българският първенец към този момент водеше с 2:0. Рафаел Форстър блесна със страховит гол. Бразилският бранител на " орлите " се разписа непосредствено от директен свободен удар от към 30 метра. Мощният му изстрел попадна право в горния десен ъгъл на безпомощния Дибус.

Малко преди почивката обаче Лудогорец остана с човек по-малко. Драгош Григоре фаулира откъм гърба Боли и съдията от Полша Бартош Франковски го изгони с втори жълт картон.

Winbet - същинската тръпка от успеха! (18+)

В началото на второто полувреме Генчев извади Марселиньо и пусна Козмин Моци, с цел да укрепи отбраната след изгонването на Григоре. Опитният румънски защитник получи капитанската лента от Марселиньо и игра до края. На няколко пъти обаче защитата на " орлите " се пропукваше и единствено отличните намеси на Пламен Илиев попречиха на унгарците да отбележат. В 55-ата минута Пацо Тигъра отрази изстрел на Нгуен, след което при добавката Исаел не уцели българската врата. Малко след това се получи идентична обстановка, само че още веднъж Илиев беше обаятелен.

И тъкмо, когато домакините преобладаваха и търсеха намаляване на резултата, " орлите " нанесоха своя удар. Форстър подпечата триумфа с втория си гол в мача. При центриране от ъглов удар бразилският бранител засече топката с глава и я прати в мрежата на Дибус. Лудогорец поведе с класическото 3:0, а до края не падна нов гол.

ФЕРЕНЦВАРОШ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Джоди Лукоки (1), 0:2 Рафаел Форстър (40), 0:3 Рафаел Форстър (64)

ГЛЕДАЙТЕ - ТУК и ТУК!

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата.
  ГООООЛ! Лудогорец открива резултата преди да е минала минута игра, Джоди Лукоки бележи. Бързоногото крило засече центрираната му чудесно топка отляво от Антон  Недялков, изпращайки я неспасяемо във вратата на домакините.
8 - Грешен пас на Рафаел Форстър, играчите на домакините провеждат заплаха пред вратата на " орлите ", Нгуен насочи неакуратен удар.
8 - Недялков още веднъж центрира в наказателното поле на унгарците, Лукоки този път стреля неопределено.
12 - Нгуен пробива по лявото крило, само че центрирането му не е рисково. Все отново топката стига до футболист на Ференцварош, който насочва неакуратен удар.
16    Пропуск на Кешерю!  Румънецът бе изведен зад защитата на домакините и опитва удар по земя, вратарят Денеш Дибус се намеси, избивайки в корнер.
18    Пропуск на Франк Боли за домакините.
26    Жълт картон за Хейстер за груба игра против Сисиньо в центъра на терена.
27 - Удар на Кешерю е блокиран от футболист на домакините.
28    Драгош Григоре също е глобен с жълт картон.
31 - Опасна офанзива на домакините е спряна от умела интервенция на Сисиньо, който лиши топката от Франк Боли.
37    Изстрел на Нгуен, топката прелита над вратата на Лудогорец.
40    ГООООЛ! Страхотен гол на Рафаел Форстър, " орлите " повеждат с 2:0! Бразилският бранител осъществя непосредствено от директен свободен удар от към 30 метра, стреляйки мощно и изпращайки топката в горния десен ъгъл на Дибус.
43
  ЧЕРВЕН КАРТОН за Драгош Григоре,  Лудогорец остава с човек по-малко. Съдията Бартош Франковски изгони бранителя на " орлите " за фаул против Боли.
45    Жълт картон за Лукоки.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
46    Козмин Моци заменя Марселиньо, който му връчва капитанската лента.
55    Страхотна интервенция на Пламен Илиев . Българският пазач избави удар на Нгуен, който беше изтърван от защитата на " орлите ", избитата топка се озова в Исаел, само че той не съумя да уцели вратата от отлична позиция, стреляйки над нея в навън.
57    Лукоки е заменен от Яцек Гуралски.
59    Отново Пацо Тигъра  се намесва уверено, спасявайки удар на Нгуен.
64    ГООООЛ! Форстър с втори гол в мача, Лудогорец повежда с 3:0! Бразилският бранител означи с глава след центриране от корнер.
67 - Сисиньо получи травма и явно не може да продължи присъединяване в мача.
69    Генчев пуска Джордан Икоко в игра на мястото на Сисиньо.
78 - Отличен рейд на Вандерсон, който подаде към Кешерю, само че румънецът не съумя да насочи прецизен удар.
81 - Удар на Недялков, топката прелетя край вратата в навън.
90 - Добавеното време е 3 минути.

Ференцварош:  90.Денеш Дибус, 8.Джорджо Ловренчич, 25.Миха Блажич, 5.Абрахам Фримпонг, 26.Марсел Хейстер   , 18.Давид Шигер (73    20.Николай Сигневич), 14.Ихор Харатин, 88.Исаел, 10.Токмак Нгуен, 11.Олександър Зубков (80    97.Роланд Варга), 70.Франк Боли (73    92.Михал Шкварка)
Резерви:  99.Давид Гроф, 17.Елдар Чивич, 21.Ендре Ботка, 92.Михал Шкварка, 7.Данило Ихнатенко, 97.Роланд Варга, 20.Николай Сигневич
Треньор : Сергей Ребров

Лудогорец : 23.Плaмен Илиев, 4.Сисиньо (69    22.Джордан Икоко), 21.Драгош Григоре   , 90.Рафаел Форстер      , 3.Антон Недялков, 25.Стефан Баджи, 12.Абел Анисе, 92.Джоди Лукоки      (57    44.Яцек Гуралски), 88.Вандерсон, 84.Марселиньо (46    30.Козмин Моци), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви : 33.Ренан, 30.Козмин Моци, 22.Джордан Икоко, 44.Яцек Гуралски, 18.Светослав Дяков, 8.Дан Битон, 13.Мавис Чибота
Tреньор : Станислав Генчев

Будапеща , ст. " Групама Арена "
Съдия:  Бартош Франковски (Полша)

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!